Kim tak na prawdę jest fotograf? Czym on się zajmuje? Co może dla nas zrobić? Na te pytania, każdy z ręką na serce, odpowie bez wyjątku, jednak czy kiedyś zastanawialiśmy się nad specyfikacją i trudnością tego zawodu, który bez wątpienia nie jest prosty?

Raczej większości z nas, wydaje się, że jest to przyjemne zadanie, gdzie każdy pasjonat fotografii sobie z tym poradzi. Jednak niestety tak nie jest, ponieważ nie bierzemy pod uwagę, że skoro jest to praca, to bez wątpienia trzeba na tym zarabiać, a w dalszym ciągu istnieje przeświadczenie, że sesje zdjęciowe powinny raczej być tanie, lub darmowe, przecież człowiek który je robi, nie ponosi żadnych kosztów. Jest to błąd, każdy fotograf musiał kupić swój aparat, który bez wątpienia nie należy do tanich, do tego programy obróbki fotografii, które również kosztują od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy.

To są nie wszystkie wydatki które ponosi taka osoba, jeszcze akcesoria w stylu statywy, głowice i największy wydatek, czyli obiektywy, które wielokrotnie kosztują tyle co sam aparat, a za dobrej klasy obiektyw, większość z nas mogła by kupić sobie średniej klasy samochód. Fotograf po za tym musiał spędzić całą masę czasu nad szlifowaniem swoich umiejętności i warsztatu, zarówno przed rozpoczęciem działalności i w trakcie rozwijania się. Dlatego jeśli chcemy by usługi były wykonane w stu procentach prawidłowo i zadowalająco dla nas, nie powinniśmy narzekać na cenę, ponieważ jest to dla nas gwarancja prawdziwej jakości.