Planując sesję narzeczeńską przed ślubem, nie tylko my mamy duży problem, gdy planujemy to jak ona ma wyglądać, a właściwie jak byśmy chcieli żeby wyglądała. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pewne, dość proste pytanie, a mianowicie, gdzie ta sesja zdjęciowa ma się odbyć, czy będzie to sesja plenerowa, gdzieś na dworze, na przykład w parku, czy raczej chcemy zdjęcia w studio, lub innym pomieszczeniu.

Duża ilość ludzi bardzo chętnie korzysta z dwóch tych rozwiązań, na przykład z samego rana gdy warunki atmosferyczne są sprzyjające i spełniają nasze wymagania, a gdy zaczyna zachodzić odpowiednie słońce, lub warunki już nie są sprzyjające naszej wizji zdjęć, przenosimy się do studia i tam realizujemy zupełnie inną sesję, która wygląda zupełnie inaczej. Jeśli chodzi o miejsca na plener ślubny, to może to być dosłownie każde miejsce, które znajduje się na dworze. Jednak w dalszym ciągu ludzie najchętniej korzystają z wszystkich polanek, parków i starego miasta, ponieważ zdjęcia na tle natury wyglądają bardzo dobrze.

Oczywiście możemy zrobić trochę bardziej wymyślne sesje plenerowe, na przykład w jakiś opuszczonych miejscach, lub budynkach, które są już opuszczone, a jak wiadomo, takich miejsc w naszym kraju nie brakuje, więc spokojnie możemy zorganizować sobie nawet taką mroczną sesję zdjęciową. Jak wiadomo, jest to bardziej już forma artystyczna, tak więc powinniśmy zatrudnić osobę, która po prostu sobie z taką sesją poradzi i wykona jest w stu procentach tak, jak tego oczekujemy.